Poezja

„Malowane Słońcem”

Najnowszy zbiorek z 2011 roku ukończony 2011.08.17. Mimo, że materiały zebrane w tym zbiorze pisane były przeszło rok zawiera niestety tylko 13 pozycji.  Stad to wynika? Na pewno z braku czasu i innymi zajęciami jak praca, radio, czasochłonne hobby. Wiadomo, że nie można poświęcić wszystkiemu tyle samo czasu, co jednej rzeczy oddzielnie. Mimo wszystko jest – dawno nie widziany Marqs jako zbieracz zapisanych myśli. Zapraszam do lektury i oceny.

{autor: Marek Kwiatkowski}
{tytuł: “Malowane Słońcem”}
{data wydania: 2011}
{na licencji: Creative Commons Polska}

{pobierz PDF  – Marqs_-_Malowane_sloncem}

“W pogoni za wskazówką sekund”

Najnowszy póki co zbiorek wierszy, zapraszam do lektury. W albumie fotografie modelki z Torunia Patrycji Lebowskiej. Dziękuję Patrycja!

{autor: Marek Kwiatkowski}
{tytuł: “W pogoni za wskazówką sekund”}
{data wydania: 11 lipca 2009}
{na licencji: Creative Commons Polska}

{pobierz PDF – Marek_Kwiatkowski_-_W_pogoni_za_wskazowka_sekund_2009}

“Następny kROK”

Zbiorek wierszy, które tworzyłem od stycznia do czerwca 2007 roku, wydałem na licencji Creative Commons Polska. Tematyka utworów jest różnorodna. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego zbiorku. Madzi, za ciągłą obecność, wspieranie i za Jej wielka miłość, Juleczce za “danie tacie spokoju” jak i tym którzy na bieżąco czytywali, recenzowali i byli pierwszymi, którzy widzieli powstający zbiorek Tatianie Urban, Swietłanie Owczarskiej, Małgosi Łaganowskiej. Nie może zabraknąć tutaj podziękowań dla Kujawskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Inowrocławiu, za pomoc i uczestnictwo w “Spotkaniach z poezją”, gdzie recytowany był niniejszy tomik w obszernych fragmentach (kawiarnia “Przy kominku”, klub ZS Mogilno). Osobne i specjalne podziękowania składam na ręce Adama Kołacińskiego, szefa muzycznego Radia Łódź, dzięki Jego audycji “Senne Podróże” moje wiersze mogą usłyszeć miliony słuchaczy Radia na całym świecie, a okolice Łodzi na pewno. Dziękuję moim sympatykom, przyjaciołom, dzięki że jesteście!

{autor: Marek Kwiatkowski}
{tytuł: “Następny kROK”}
{data wydania: 11 lipca 2007}
{na licencji: Creative Commons Polska}

{Nowsza wersja do pobrania TUTAJ!}

„Otwarte”

Zbiorek wierszy jesiennych, pełen kasztanów, deszczu… Wiersze mimo wszystko optymistyczne, pozytywnie nastrajające. Właściwie ciekawa historia wiąże się z tym zbiorem. Został napisany po 5 latach nie pisania niczego… Dzięki jednej osobie, koleżance, rozmów z nią o poezji, wymianie doświadczeń i wszelkich uwag na temat mojego pisania doszedłem do wniosku, że może nie czas na pogrzebanie talentu. W zasadzie to wtedy otworzyły się na nowo “drzwi” i pozostały “otwarte”. Właśnie wtedy jak niektórzy twierdzą, dojrzały moje teksty… Pragnę w tym miejscu podziękować tym wszystkim, którym zawdzięczam powstanie zbiorku “Otwarte”. Tatianie, Wackowi za pożyczenie aparatu fotograficznego, dzięki któremu powstała galeria zdjęć i między innymi okładka do tego tomiku. Dziękuję tym wszystkim, którzy czytali moje wiersze na gorąco, byli pierwszymi recenzentami i krytykami…. dzięki!

{autor: Marek Kwiatkowski}
{tytuł: “OTWARTE”}
{rok wydania: 2006}
{format: PDF – potrzebny Adobe Reader}
{wielkość pliku: 223,61 kB}
{otwarte}

“Na skrzydle smutnego motyla”

Zbiorek powstał w 2001 roku. Otwiera bardzo ważny okres w moim życiu. Natchniony najpiękniejszym uczuciem, miłością napisałem cykl wierszy o Motylu, jego podróży, o przesłaniu, jakie niesie… Wiersze w porównaniu z tymi z najnowszego zbiorku z 2007 roku zupełnie inne… Oceńcie sami. Madziu, dziękuję za to co mi dajesz, za natchnienie, za miłość… to Tobie dedykowałem ten zbiorek. Dziękuję

{autor: Marek Kwiatkowski}
{tytuł: “Na Skrzydle Smutnego Motyla”}
{format: PDF – potrzebny Adobe Reader}
{rozmiar: 44,74 kB}
{POBIERZ motyl}

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s